Odważną, acz dosyć uzasadnioną tezą byłoby, że na przełomie dwóch dekad dwudziestego pierwszego wieku nastąpiło solidne trzęsienie ziemi dla zegarka jako nieodłącznego atrybutu osoby eleganckiej. Był to bowiem czas zachłyśnięcia się technologiami, które współcześnie są nam powszechnie i doskonale znane. Dziesięć lat temu telefon z ekranem dotykowym nie był jeszcze tak oczywistym gadżetem, na który każdy mógł sobie pozwolić i jego ogromna funkcjonalność powodowała opad niejednej szczęki. Działo się tak między innymi w kwestii łatwego dostępu do internetu, korzystania z użytecznych aplikacji, a także tak prozaicznej rzeczy, jaką jest odmierzanie czasu.

Niejedna osoba pomyślała z przekąsem, że po co właściwie potrzebny jest drogi zegarek, skoro czas można bezproblemowo sprawdzić na ekranie telefonu? Im dalej w las, a ceny telefonów malały, tym bardziej następowała jednak restauracja zegarka i obecnie, tak jak dawniej, na nowo stał się on atrybutem każdego człowieka, który uważa się za osobę elegancką.

Nie jest jednak tak, że tylko szwajcarskie zegarki są teraz na topie. Furorę robią obecnie nie tylko te złote i srebrne, których cena oscyluje wokół całorocznej pensji wielu osób, ale i te, które po prostu wyglądają estetycznie i schludnie, a przy tym są dosyć tanie. Dla przykładu można tutaj posłużyć się ofertą damskich zegarków marki LORUS. W naprawdę niewygórowanych cenach dostępne jest całe zatrzęsienie materiałów i kolorów. Osoba zorientowana w temacie mody z pewnością kupiłaby pewnie nawet kilka, bo niewielkim kosztem można w ten sposób uatrakcyjnić niejedną stylizację, przełamując neutralny srebrny kolor czerwonym modelem RRX53EX9 lub nawet fioletowym R2305GX9.

Nie oznacza to jednak, że marka ta dysponuje ofertą ciekawą tylko dla osób, które lubią eksperymentować z modą – ci, którzy reprezentują nieco bardziej konserwatywne, klasyczne podejście do tego, co należy umieścić na nadgarstku, mogą się zdecydować na przykład na model RP667CX9. To piękny, srebrny zegarek, który można bez większego problemu dopasować do każdego koloru ubrania – wygląda przy tym bardzo elegancko, solidnie i z pewnością doda prestiżu noszącej go osobie. Oferta jest po prostu ogromna i warto zapoznać się z nią samodzielnie – LORUS dysponuje całą masą kolorów, najrozmaitszych kształtów cyferblatu i wskazówek i bez problemu można tam znaleźć atrybut klasycznej elegancji, jak i wymyślny sprzęt, sprzyjający stylizacyjnym ekscesom.

Podsumowując krótko, po niewielkiej zapaści moda związana z zegarkami zdaje się ciągle ewoluować. W latach dziewięćdziesiątych doceniano głównie klasyczne, szwajcarskie modele, które już samą swoją ceną zapewniały noszącemu prestiż. Współcześnie jednak sytuacja jest diametralnie inna, można sobie pozwolić na podobne rozwiązania, ale w o wiele niższej cenie. Dzisiejsze propozycje zegarków sprzyjają też modzie i z całą pewnością w miarę upływu czasu pojawi się coraz więcej nietuzinkowych propozycji. Jedno pozostaje pewne – zegarek jako gadżet osoby eleganckiej nigdy nie wyjdzie z mody.